Історія закладу освіти

1 березня 1980 року рішенням Сахновщинської районної ради народних депутатів відкрито Сахновщинську районну станцію юних натуралістів. Директором призначено Болюка Володимира Дмитровича.

На той час у закладі діяло 30 гуртків. Юннати були активними учасниками різних природоохоронних операцій, патріотичного руху «Мій труд вливається в труд моєї республіки», естафети "За ленінське ставлення до природи" Майже у всіх школах району створено учнівські виробничі бригади.

З середини 80-х років заклад очолила Канівець Віра Володимирівна. Робота закладу спрямовувалась на практичну природоохоронну роботу та трудове виховання підростаючого поколінння. Так, у 1989 році в районі було 9 кроликоферм, 8 свиноферм, 2 птахоферми. Діяло 3 теплиці: у Гришівській, Лебедівській школах, Сахновщинській середній школі №1.

У районі були створені 10 загонів по боротьбі з ерозією грунтів, 23 загони зелених патрулів, 1 лісовий дозор.

У закладі було організовано роботу гуртків: "Юні рослинники", керівник Аліменко А.В., "Юні тваринники", керівник Ключка О.Ф., "Юні лісоводи", керівник Васько О.О., "Юні бджолярі", керівник Савчин Г.П., "Юні квітникарі", керівник Янишевська М.Ю.

Традиційними були проведення Декадника і Дня зустрічі птахів, "Свята врожаю", змагань юних садівників, полеводів, змагань "зелених патрулів", Місячника зимуючих птахів, Місячника саду і лісу.

У вихованні любові і бережного ставлення до природи, розвитку інтересу до природоохоронної роботи станцяї юних натуралістів мала тваринницьку базу. В куточку живої природи мешкали папуги, хом"ячки, морські свинки, білі миші; у акваріумах - різні види риб, декоративні жабки .

Юні природоохоронці активні учасники природоохоронних операцій:

вересень - операція "Урожай"

жовтень - операція "Жовтий лист"

листопад-лютий - операція "Синиця"

грудень - операція "Ялинка"

лютий-березень - операція "Птахоград"

квітень - операція "Підсніжник"

травень-червень - операція "Мурашка",, "Малим річкам- велику воду"

липень-серпень - операція Зелена аптека"

З 1996 року зменшилась кількість гуртків у СЮН до 16.

З плином часу зміст роботи на станції юних натуралістів залишився незмінним - це екологічне навчання та виховання дітей та учнівської молоді.

У 2011 році заклад переіменовано на Сахновщинську станцію юних натуралістів Сахновщинської районної ради Харківської області.

Основний напрям діяльності - еколого-натуралістичний.

Кiлькiсть переглядiв: 548

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.